Menu

Konference: CLOUD: chytrá řešení v oblacích

TISKOVÁ ZPRÁVA

Praha, 12. května 2016

Konference Cloud: chytrá řešení v oblacích, ale je to bezpečné?

Ve středu, 11. května 2016, se v Praze uskutečnila odborná konference o informačních technologiích Cloud: chytrá řešení v oblacích. Na akci pořádané společností Seminaria vystoupili zástupci tuzemských velikánů jako je IBM, Microsoft, O2 a další.

Růst cloudových služeb byl v minulých letech pětkrát rychlejší než růst IT trhu jako celku. „Podle výzkumu společnosti CISCO 45 % firem zcela ignoruje nástup digitální ekonomiky a nedostatečně se tak připravuje na budoucnost, která je s tímto trendem spojená.“ říká Pavel Hrabina, Cloud Evangelist z IBM Česká republika, „přitom cloud mění zažitá paradigmata v oblasti vývoje aplikací i v oblasti obchodních modelů firem.“ Podle informací americké výzkumné společnosti Gartner podíl cloudu na celkových nabízených IT službách každoročně roste o více než 16 %. Předpokládá se, že do dvou let budou polovinu výdajů velkých podniků do IT spotřebovávat cloudové služby.

Diskusi vyvolává především otázka, zda jsou firemní data dostatečně chráněna proti zneužití, zda mohou společnosti důvěřovat poskytovatelům cloudu a jak je to s ochranou údajů? „Je důležité pochopit obchodní model poskytovatele cloudu a mít základní informace, jak je postavena jeho smlouva o poskytování služeb,“ říká Jana Pattynová, partnerka AK Pierstone a doplňuje, že „…obsah správné cloudové smlouvy by měl zahrnovat základní doporučení, která definovala Pracovní skupina čl. 29 Evropské komise.“

Majitelům společností, kteří se již rozhodli část nebo celé firemní IT přesunout do cloudu, především vadily vysoké náklady spojené s inovacemi i provozem současných technologií, poruchovost a nedostačující technická podpora. Oproti tomu cloud může znamenat finanční úsporu, spolehlivost a flexibilitu. Přitom bezpečnost data center je v cloudu na vyšší úrovni než u běžného „in-house“ firemního IT.

Další informace o akci Vám ráda poskytnu.

Ing. Jana Bobková
marketingový manažer junior 

T: 734 825 836
E: jana.bobkova@seminaria.cz

Nahoru