Předčtenářská gramotnost v MŠ - nejužitečnější návody (Proběhlo)
Seminář
Jak účinně rozvíjet předčtenářské dovednosti dětí a budovat u nich pozitivní vztah ke čtení a knihám.
Pouze vhodně zvolené aktivity pro rozvoj předčtenářských dovedností a jejich správné načasování dokáží u dětí vybudovat pozitivní vztah ke čtení na celý život. Prakticky a interaktivně vedený seminář směřuje k prohloubení znalostí výuky předčtenářských dovedností. Věnuje se též oblastem plánování MŠ a propojení těchto aktivit s RVP.
Místo
Praha - Hotel Amarilis
Ceny jsou uvedeny bez DPH. Využijte automatickou 10% slevu pro naše stálé zákazníky. Nebo získejte každý 15% slevu v případě, že přihlásíte dva nebo více účastníků.Výhoda: Přihlášeným účastníkům nabízíme možnost předem zaslat své dotazy, které lektor zodpoví během semináře.
Detaily
Přednáší
Místo
Objednat
ZAMĚŘENÍ SEMINÁŘE
Pojem předčtenářská gramotnost v sobě skrývá celou řadu vzájemně provázaných aktivit, které vedou u dětí předškolního věku k rozvoji jazyka, naslouchání a grafomotoriky. Zároveň budují schopnosti práce s příběhem a jeho porozumění a přispívají k rozvoji kritického myšlení. Seminář vedený zábavnou interaktivní formou přináší nové náměty na hry a činnosti rozvíjející jednotlivé oblasti předčtenářské gramotnosti . Zároveň nabídneme praktické tipy, jak začlenit toto téma do plánování aktivit MŠ a jak jej propojit s RVP PV.
KOHO SEMINÁŘ OSLOVÍ
Seminář Předčtenářská gramotnost v MŠ – nejužitečnější návody je určen ředitelkám a učitelkám MŠ i pedagogům 1. stupně ZŠ.
PROGRAM (9,00 – 15,30 HOD)
1. Jak vést děti k předčtenářské gramotnosti
význam předčtenářských dovedností v předškolním věku
2. Oblasti související s rozvojem předčtenářské gramotnosti v MŠ
zážitkové aktivity, hry, pohybové a hudební prožitky, motorické aktivity, prosociální a smyslové vjemy
3. Inspirace pro podporu podnětného prostředí
jak vytvořit prostředí, které podněcuje děti k zájmu o činnosti spjaté s rozvojem předčtenářské gramotnosti
4. Dovednosti předcházející psaní a čtení
hry a aktivity pro rozvoj sluchového vnímání – rozpoznávání zvuků, reakce na slovo-heslo, vytleskávání slabik, začlenění hudební výchovy
hry a aktivity pro rozvoj zrakového vnímání – třídění podle různých kritérií, zrcadlové napodobování, hledání rozdílů, pexeso
hry a aktivity pro rozvoj hmatového vnímání – rozpoznávání předmětů hmatem
5. Příklady z praxe, ukázky pomůcek, fotogalerie
6. Práce s textem, rozvoj řečových dovedností
praktické ukázky možností práce s textem
aktivity pro rozvoj kritického myšlení a porozumění textu
7. Spolupráce s rodinou
formy spolupráce s rodinou – setkání s rodiči, tematické dny, možnosti zapůjčení knih v okolí, projekt Celé Česko čte dětem
tipy, jak inspirovat ke čtení rodičů dětem
konkrétní příklady spolupráce MŠ a rodičů
DALŠÍ INFORMACE
Jako účastník semináře získáte certifikát o jeho absolvování, který můžete uvést ve svém CV - v části o absolvovaných kurzech a školeních. V ceně semináře jsou podkladové materiály, občerstvení po celý den a teplý oběd. Pokud máte dietologická omezení (např. alergie na lepek), uveďte je do poznámky v objednávkovém formuláři, rádi pro vás zařídíme odpovídající stravu.
Kdo pro vás přednáší
Mgr. Natália Toflová
Natália Toflová působí více než dvacet let ve školství, zejména v mateřských školách. Věnuje se lektorské a koordinátorské činnosti v rámci DVPP (Předčtenářská gramotnost, Předmatematická gramotnost, Individualizace, Polytechnické vzdělávání), vzdělávacího programu Step by Step (Začít spolu) a Programu Ekoškola (koordinátor, lektor, auditor).
Místo konání
Praha - Hotel Amarilis
Amarilis je stylový bezbariérový hotel, zařízený podle pravidel Feng Shui, umístěný v samém centru Prahy nedaleko Václavského náměstí. Kongresové centrum hotelu poskytuje maximální komfort a pohodlí svým hostům, samozřejmostí je moderní audiovizuální zařízení a bezdrátové připojení k internetu. Hotelová restaurace Amaryla nabízí pokrmy zásadně z čerstvých surovin, včetně jídel vhodných pro vegetariánskou a bezlepkovou dietu.
Adresa : Štěpánská 18, Praha 1, https://www.amarilis.com
Doprava: Metrem "B" do stanice metra Karlovo náměstí a dále tramvají 4, 6, 16, 22 na zastávku Štěpánská, na první křižovatce vlevo cca 250 m ulicí Štěpánská . Nebo metrem "A" do stanice Můstek, dále po Václavském náměstí v pravé části směrem k Národnímu muzeu, po cca 50 m zabočte vpravo do ulice Štěpánská a pokračujte nahoru cca 250 m. Nebo metrem "C" do stanice Muzeum, dále pěšky dolů po Václavském náměstí třetí křižovatka vlevo do ulice Štěpánská. – mapu najdete zde
Vzhledem k omezeným možnostem parkování v centru Prahy doporučujeme řidičům auto ponechat na některém ze záchytných parkovišť v okrajových částech města v blízkosti MHD.
zobrazit na Google mapě