DPP a DPČ po novele zákoníku práce včetně novinek od 1. 7. 2024 (Proběhlo)
Seminář
Nová pravidla zaměstnávání pracovníků na DPP a DPČ včetně jejich ohlašování a zpojistnění.
Novela zákoníku práce přinesla zásadní změny v zaměstnávání pracovníků na dohody konané mimo pracovní poměr. Zaměstnavatel musí „dohodářům“ evidovat pracovní dobu, „dohodáři“ mají také nárok na dovolenou a veškeré příplatky. Navíc od 1. 7. 2024 bude zaměstnavatel muset „dohodáře“ povinně hlásit. Při porušení zákona hrozí zaměstnavateli sankce až do výše několika miliónů korun a může přijít i o veřejné dotace.
Termín
1. blok: čtvrtek, 27. 6. 2024 | 10:00 - 12:002. blok: čtvrtek, 27. 6. 2024 | 13:00 - 15:00
Nehodí se vám termín? Budete moci během 14 dnů využít nahrávku.
Místo
Online – přímý přenos u vás na monitoru
DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Kapacita tohoto semináře již byla naplněna. Náhradní termín je vypsán na úterý, 23. 7. 2024. Pro přihlášení klikněte na odkaz ZDE .
Detaily
Přednáší
Pokyny
Objednat
ZAMĚŘENÍ
Novela zákoníku práce zasáhla do zaužívaných způsobů zaměstnávání „dohodářů“. Mezi hlavní novinky patří povinnost rozvrhování pracovní doby, vznik nároku na dovolenou a překážky v práci a nově též povinnost zaměstnavatele evidovat a hlásit „dohodáře“ a platit za ně pojistné.
Upozorníme na zásadní změny v zaměstnávání osob na základě DPP a DPČ a navrhneme, jak je implementovat do pracovněprávní dokumentace. Objasníme vám, kdy, kam a jak hlásit „dohodáře“ . Poradíme také, jak vhodně změnit stávající znění dohod.
KOHO OSLOVÍme
Online seminář DPP a DPČ po novele zákoníku práce včetně novinek do 1. 7. 2024 je určen pro personalisty, vedoucí zaměstnance, odborové funkcionáře a všechny osoby, které se profesně zabývají pracovními podmínkami zaměstnanců.
PROGRAM
1. Okruhy novelizovaných pravidel
2. Sjednání DPP a DPČ
podmínky založení vztahu (např. lékařská prohlídka, vstupní dotazník)
náležitosti (co vše musí obsahovat a co může být vhodně sjednáno)
forma (elektronicky, fyzicky, písemně, ústně)
3. Informační povinnost vůči „dohodářům“
4. Dovolená, rozvržení pracovní doby, překážky v práci, skončení dohod
co je třeba upravit ve vnitřních směrnicích a dohodách
vztah ke kolektivní smlouvě a zástupcům zaměstnanců
ochrana před skončením vztahů
5. Souvislosti a nepřímé dopady
omluvená nepřítomnost v práci
evidence pracovní doby a započítávání výkonu práce
příplatky
cestovní náhrady
možnosti práce z jiného pracoviště (Home office)
6. Hlášení a rezervování "dohodářů"
7. Sankce při porušení
8. Souhrnná diskuse DALŠÍ INFORMACE
Jako účastník online semináře získáte certifikát o jeho absolvování, který můžete uvést ve svém CV – v části o absolvovaných kurzech a školeních. V ceně semináře je přednáška a podkladové materiály. Jednoduché technické pokyny, jak se připojit online k přímému přenosu této akce, obdržíte v předstihu od našeho zákaznického servisu.
Kdo pro vás přednáší
JUDr. Jan Horecký, Ph.D.
Jan Horecký se specializuje na obor pracovního práva včetně sociálního dialogu a práva kolektivního vyjednávání. Působí na Právnické fakultě Masarykovy univerzity v Brně. Dále je aktivně činný na právním oddělení Českomoravské konfederace odborových svazů. Věnuje se rovněž lektorské činnosti a je spoluautorem několika publikací (včetně komentáře k zákoníku práce) i vědeckých článků z oblasti pracovního práva individuálního i kolektivního.
Online – přímý přenos u vás na monitoru
Přímý přenos tohoto programu můžete sledovat z pohodlí vaší kanceláře nebo z domova online. Bez nutnosti kamkoli dojíždět.
Technické pokyny pro připojení k přímému přenosu od nás v předstihu obdržíte.
Ke sledování budete potřebovat jakékoli zařízení připojené k internetu - počítač, tablet, mobil. V průběhu akce budete moci klást lektorovi otázky, které lektor zodpoví v diskusní části.
Poslech vám zajistí běžné reproduktory, použití sluchátek vám však poskytne větší komfort.
Nezbývá než slovy klasika popřát:
"Ostrý obraz a dobrý zvuk".